Terminliste 2020 og generell inforamsjon

Her finner dere Terminlisten for 2020 og en del viktig informasjon som vi anbefaler alle å lese.

VIKTIG INFORMASJON GENERELT:
 -Husk friidrettslisens for utøvere som er 13 år og eldre – https://www.friidrett.no/mosjon/lisens/
-  Påmelding sendes i god tid før påmeldingsfrist til Mette Loland, telefon 920 98 330 eller utøvere melder seg selv på stevner via minidrett.no.
- Klubben dekker maksimalt 3 enkeltøvelser for en utøver på et stevne. Det er mulig å melde seg på i flere enn 3 øvelser, men da må utøver selv dekke utgift til 4./5. øvelse osv
- Utøveren blir selv fakturert full startavgift dersom påmeldingen skjer etter påmeldingsfristen eller etter klubbens egne frister. Husk også at påmelding og betaling til overnatting er bindende.
 -Utøver må selv betale avgiften for påmeldinger til stevner og enkeltøvelser som ikke blir benyttet.
 -Påmelding og betaling for mosjonsløp må gjøres på egenhånd, men vi oppfordrer til å delta og støtte lokale arrangementer!

VIKTIG INFORMASJON OM MESTERSKAP 2020*:
*Viktig at alle utøvere som har kvalifisert seg til mesterskap og skal delta, sier ifra til treneren! (Pga organisering/overnatting)
 -Hoved-NM Bergen 19-21 juni:
                              Overnatting blir (kommer seinere)
                              Klubben dekker kost, overnatting og transport
 -Jr-NM Askøy 15-16. august:
                              Overnatting blir (kommer seinere)
                              Klubben dekker kost og overnatting
 UM Trondheim 28-20. august:
                             Overnatting blir (kommer seinere)
                             Klubben dekker (kommer seinere)

Praktisk info om stevner:
• Trener er til stede på alle lokale stevner, samt Tyrving.
• Hvis det ikke er trener til stede, så prøver vi etter behov å få en av de foresatte til å bidra rundt oppvarming/øvelser.
• Det er viktig at utøvere er selvstendige og lærer å varme opp selv. Det kan også være lurt at foresatte setter seg litt inn i noen av øvelsene.
• Hvis noen trenger transport til et stevne, så ta kontakt med trenerne, slik at det kan avtales.
• Det kan være en fin regel at utøvere og foreldre sitter sammen på stevner. Da blir vi bedre kjent med hverandre og nye vennskap knyttes 

 

Terminliste 2020

Januar
25- 26. jan      KM innendørs Telemark         Snøgg/ Notodden 

Februar
1-2 feb             NM innendørs                               Bærum 
8-9. feb           Tyrvinglekene innendørs        Bærum/ Tyrving 
15.feb               Kretskamp                                     Bærum 
uke 8               Treningsleir                                     Monto Gordo 

Mars
6-8. mar         UM innendørs                                Bærum 
11.mar              Karusell 1, innendørs                  Eidanger/ Porsgrunn 
13-15. mar     Bamselekene                                 Hedmark/ Stange 

April
18-19. apr      NM Terrengløp(kort løype)      Trondheim
25.apr             Porsgrunnstafetten                     Porsgrunn 

Mai
06.mai            Nasjonalt stevne                           Urædd/ Porsgrunn
09.mai            Holmenkollenstafetten             Tjalve/ Oslo 
13.mai             Karusell 2                                          Snøgg/ Notodden 
23-24. mai    Herkules/ Kjølneslekene          Skien/ Porsgrunn 
29-31. mai    Tjalvelekene                                    Bislett/ Oslo 

Juni
03.jun              Karusell 3                                           Rjukan 
04.jun              Jessheim Elite                                 Jessheim 
11.jun                Bislett Games                                 Oslo
12- 14. jun     Tyrvinglekene                                  Tyrving/ Bærum
13.jun              Viking Challange                             Rjukan
19-21. jun       NM                                                         Bergen 
25-28. jun     Veidekkelekene                              Lillehammer 
30.jun              Boysen Memorial                          Oslo/ Tjalve 

Juli
3-5. jul            Världsungdomsspelen                Ullevi/ Gøtebord 
16-19. jul        EM U18                                               Rieti, ITA 

August
15-16. aug      NM- jr                                                  Askøy 
19.aug              Karusell 4                                         Herkules/ Skien 
22-23. aug     KM                                                       Rjukan
28-30. aug    UM                                                       Trondheim 

September
5-6. sep           Lerøylekene 13-14 år                Hamar 
09.sep             Karusell 5                                        Urædd/ Porsgrunn 
26.sep             Karusell 6                                        Snøgg/ Notodden 

Oktober
11.okt               NM Terrengløp (Lang løype)   Skien 

November
?. Nov              Danmarkstur 12-14. år                Telemark krets 

Desember
31.des              Nyttårstrimmen                             Skien/ Herkules/ Gjerpen